Jarní setkání ve Svatomartinské aleji

alej

Dny se prodlužují, noci krátí a ranní zpěvy ptáků oznamují všem sadařům, že je potřeba zkontrolovat ovocné stromy …

Přátelé, sousedé, rodáci všichni co jste vysazovali Svatomartinské stromy i všichni ostatní, co u toho chcete být. Přijměte pozvání na jarní setkání, které se uskuteční v sobotu 6. dubna 2019.

Sraz pro všechny je v 10:00 před Hrnčířským dvorem ve Zvířeticích, kde budou k vyzvednutí stromy pro ty, kteří budou ten svůj vyměňovat. Společně pak vyrazíme do aleje, kde bude nachystán malý dopolední program.

K projektu byla přizvaná ZO ČSOP KLenice a díky podpoře firmy ŠKO-ENERGO, budou v aleji slavnostně odhaleny informační tabule. Budou umístěny u vodárny, na nejvyšším místě Bakovska, na pravém břehu řeky Jizery. Všichni už víte, že se jedná o nádhernou vyhlídku, dokonce až na nejvyšší horu naší země.

Přijďte zkontrolovat nachystané informační tabule, které budou tři, stejně jako lavičky.

Někteří místní už vědí, že přes všechny snahy, aby stromy neuschly, se to nepodařilo skoro třiceti stromům.

Nové jsou již nachystány v ovocnářské školce na Klášteře. Na nás všech je pak práce spojená s jejich vysazením. Společně provedeme značení jednotlivých stromů, někde bude potřeba opravit také oporu, vývaz a ochranu proti okusu. Seznam a čísla stromů k výměně ještě upřesníme.

Abychom pouze nepracovali a také se trochu pobavili, bude nachystáno malé občerstvení včetně opékání buřtů. Je nachystán ptačí kvíz a malé tvoření nejenom pro děti.

Doufáme, že si uděláte čas pro své stromy a společně prožijeme jarní dopoledne.

Za realizační tým Svatomartinské aleje

Petr.


21.3.2019 13:28:01 | přečteno 383x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load