PF 2019 ze Svatomartinské aleje

1

Hezký NOVÝ ROK 2019 Vám všem, kdo jste vysazovali SVATOMARTINSKÉ STROMY. Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v roce 2019 a také hodně svatomartinských stromů, které budou teprve vysazeny.

6. ledna 2019 se konala malá pracovní schůzka, která dává příslib dalšímu dění ve Svatomartinské aleji mezi Zvířeticemi a Bítouchovem. Sešli jsme se Petr Čáslavský a Martina Vlčková a Karel Vlček, abychom doladili chystané značení aleje, zároveň probíhají poslední korektury označení všech 111 svatomartinských stromů. 

Také je potřeba připomenout, a jsme za to velmi rádi, že v loňském roce byla přijata Svatomartinská výzva pro rok 2018 z Hrádku nad Nisou, kde vysadili svatomartinský strom (jasan) a stvrdili tak pokračování tradice.

Máme prvního zájemce pro rok 2019, který by chtěl pokračovat ve vysazování svatomartinských stromů. 

Plánujeme jarní setkání ve Svatomartinské aleji, kde bude slavnostně odhaleno značení a bude vyměněno skoro 30 stromů, které nevydržely loňská sucha. Stromy pro nás už rezervují v ovocnářské školce na Klášteře. 

Dění kolem svatomartinských stromů můžete sledovat na facebooku: SVATOMARTINSKÉ STROMY - vznikající tradice...

Při bilancování loňského roku musím vzpomenout na Jaroslava Bartoše (strom č. 95) a Stanislava Bulíře (strom č. 5), kteří nečekaně opustili tento svět. Stromy, které vysadili, ať rostou se vzpomínkou na ně a pro jejich děti a rodinu.

Petr

21.1.2019 14:16:21 | přečteno 631x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load