Sázení stromků na Zvířeticích

Sázení stromků na Zvířeticích

V neděli 28. dubna jsme se jako téměř každý rok v tuto dobu vydali sázet stromky, které financovala společnost Škoda Auto a.s. v programu "Za každé prodané auto jeden zasazený strom", tentokrát na Zvířetice.

Přestože v týdnu vše nasvědčovalo tomu, že je již konečně jaro, ne-li léto, v neděli se počasí zřejmě rozhodlo prověřit naši odolnost. Nejenže byla pěkná zima, ale na křižovatce cesty od hradu s cestou ze Zvířetic na Bítouchov foukal ledový vítr doslova "jako na Vídrholci". Parta lidí, kteří se ten den na Zvířeticích sešla se však nehodlala vzdát jen tak a jakmile jsme měli pohromadě všechny potřebné pomůcky a nástroje, pustili jsme se do sázení. Práce nám šla opravdu od ruky, ale po nasázení asi poloviny stromků jsme se museli na chvilku ohřát u ohýnku, opekli buřty a šli jsme pokračovat v práci.
Bohužel, zřejmě kvůli počasí se nás letos sešlo snad nejméně ze všech pěti ročníků a tím více bych chtěla poděkovat těm, kdo se počasí nelekli a přišli nám pomoci. Snad bude u příštího sázení stromků lepší počasí. Ale kdo ví, nechci slibovat ....

Helena Poliaková
8.5.2013 | přečteno 1261x | magdalena.bulirova
load