Ohlédnutí za letošním létem ve VČASu

Léto skončilo, také občerstvení již není v provozu. Do 31. října bude v provozu ještě sociální zařízení a pak bude celý Volnočasový areál zazimován (kromě klubovny, která je k dispozici ke krátkodobému pronájmu).

Volnočasový areál zahájil provoz již dne 30. dubna 2010. Od té doby je provozován celoročně s tím, že každoročně od 1. června do 31. srpna je v provozu přírodní vodní nádrž. Bohužel, ani v letošním roce, přestože jsme použili nemalé finanční prostředky na zlepšení kvality vody, se nám to nepodařilo.

Od května do září byla v provozu chatová a stanová osada. Pouze z pronájmu čtyř chatek město získalo cca 116.000 Kč. Není to málo, a vzhledem kplánovanéopravě a následnému pronájmu dalších chatek, se bude tato částka určitě zvyšovat, neboť zájem o ubytování v našich chatkách je nemalý (letos víc jak 60 rezervací).

I přes počáteční problém se zajištěním občerstvení v areálu, město od 12.6. uzavřelo nájemní smlouvu s panem Bártlem, který provozoval občerstvení tak, že i odezva návštěvníků byla pozitivní.

Ovšem neznamená to, že na podzim a v zimě nemůže být VČAS bakovskými i mimobakovskými občany využíván, ať už na sportovní aktivity, jako je bruslení na in-linech, jízda na kole, posilovánía v případě příznivého zimního počasí, pak sáňkování,běžkování, bruslení apod.

Anebo jen tak se nyní, na podzim, nebo pak v zimě, můžeme projít na čerstvém vzduchu a kochat se přírodní scenérií, kterou nám Volnočasový areál určitě nabízí.

Blanka Reslová, referent OSMM

11.10.2017 20:55:30 | přečteno 407x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load