Zvířetice jsou dominantou našeho kraje

IMG 5827

Když se vloni na první jarní den představoval v prostorách bakovského muzea projekt Zvířetice 3D, všem bylo jasné, že je to významný krok a impuls k tomu, abychom se koncepcí zříceniny Zvířetice zabývali v daleko větší intenzitě, než tomu bylo doposud.  

TIC Zvířetice, obrázek se otevře v novém okněVýznamně k tomu přispělo získání dotace, díky které mohlo být 1. května 2015 slavnostně otevřeno turistické informační centrum v Podhradí.

Zájem o památku je stále značný. Zejména ve slunečných dnech proudí turisté směrem k zřícenině a pak se kochají výhledem do okolí ze zvířetické věže, ale také památkou samotnou. Všichni to krásné místo dobře známe.

Naším velkým přáním je, aby se takto mohly kochat i budoucí generace, aby se podařilo získat dotační prostředky na sanační práce a mohla být účinně pozastavena degradace technického stavu. Peníze ale nikde ladem neleží a památek v naší republice, které potřebují zachraňovat je celá řada. Jak tedy dosáhnout toho, aby dotací podpořeným objektem byly právě Zvířetice? Nutné je aktivně pracovat na tom, aby zřícenina Zvířetice nebyla jen památkou místního významu, ale dostala se do povědomí i turistům z druhého konce republiky. Abychom nalákali turisty ze vzdálenějších míst, připravili jsme zajímavý turistický okruh, a to včetně průvodcovských služeb.

O letních prázdninách tedy budou probíhat komentované prohlídky zříceniny a pomocí několika málo pomůcek návštěvníci zjistí, že při troše fantazie dokáží objevit ztracený zámek a že otevřít brány času je možné. Kromě erudovaných informací pro dospělé je připravena poutavá soutěž s úkoly pro děti. Mimo pravidelné průvodcovské služby infocentrum na tuto sezónu připravilo hezký kulturní a zábavný program. Nemusí se však bát ani ti, kdo rádi zavítají do areálu zříceniny sami na romantickou procházku. Památka bude od podvečerních hodin i v té hlavní turistické sezóně každý den volně přístupná.

Sledujte naše webové a facebookové stránky, případně se obraťte přímo na pracovnice TIC, které vám rády poskytnou všechny nezbytné informace. Oznámení o jednotlivých akcích budeme včas uveřejňovat. 

Zavítejte však do turistického informačního centra kdykoliv, u nás se nikdo nudit nebude!

Za tým TIC
Lenka Koucká
11.5.2016 20:51:07 | přečteno 430x | magdalena.bulirova
load