Zúčastnili jsme se MS v terénním triatlonu na Sardinii

na Sardinii

Ve dnech 26-27. 9. se na italské Sardinii konalo Mistrovství světa v terénním triatlonu, kde mělo bakovsko zastoupení v podobě juniora Václava Brzobohatého a Vojtěcha Buriánka, který se nominoval i na závod XTERRA na Hawaii v kategorii do 40let.

Terénní triatlon se skládá ze tří disciplín:1500m plavání, 30km horské kolo, 10km terénní běh.

Start závodu stanovený na 8. 30 naznačoval, že plavecká část, která se odehrávala v moři teplém 24°C při ranní teplotě vzduchu kolem 19°C bude velmi příjemná. Opak říkala přítomnost 300 závodníků při hromadném startu a vědomi, že všichni budou chtít dosáhnout první bóje v co nejkratším čase a že se dá ve vodě čekat slušná mela.

„Plavání mělo dvě kola po 750m s divácky vděčným výběhem na souš mezi jednotlivými koly. Po prvním kole spojeným v mém případě s několika kopanci a dvěma poctivými loky slané vody se pole rozdělilo a dalo se plavat v rozumných odstupech.

MTB část se jela také na dvě kola a to po 15km ve velmi kamenitém terénu s převýšením hodným tohoto závodu.

Po plavání jsem jako obvykle nabral ztrátu, kterou jsem rychle sjížděl na kole, abych se co nejdříve dostal do obtížných technických pasáží, kde bych využil svých dovedností získaných během let strávených na sjezdových závodech horských kol. V prvním kole se mi podařilo projet technické „single track“ pasáže bez větších zdržení způsobených jezdci přede mnou (lepšími plavci), ale v druhém kole, kde se už jízdní kvality jezdců srovnávají a není tak snadné předjíždět jsem se dostal do „štrůdlu“ jezdců a mohl předjíždět až po skončení těchto úzkých pasáží.

Závěrečný běh byl veden na 3 kola a to z jedné poloviny v hlubším písku podél moře a z druhé poloviny piniovým hájem. Za častého povzbuzování fanoušků slovy: „Allee Allee Republica Ceccha“ jsem vyčerpán, ale šťastný dorazil do cíle jako 16-tý v kategorii.

V kategorií juniorů dokončil Vašek Brzobohatý na pěkné 10. místě. Pokud se bude příští rok také dařit a získáme nominaci, pak náš čeká Mistrovství světa v terénním triatlonu v Australii a velmi těžký závod MS XTERRA na tradičním místě, havajském ostrově Maui.

Vojtěch Buriánek


(www.triathlon.org/events/event/2015_sardinia_itu_cross_triathlon_world_championships#)


MS v terénním triatlonu

na Sardinii

na Sardinii

 
na Sardinii

na Sardinii

 
na Sardinii

na Sardinii

 
 
6.11.2015 21:33:05 | přečteno 901x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load